O nas

      Babilon Promotion to firma, której założycielem jest Tomasz Babiloński. Związany z boksem od wielu lat, kiedyś trener i pasjonat boksu amatorskiego, teraz promotor boksu zawodowego, stworzył młody i prężny zespół profesjonalistów, którzy ciężką, wieloletnią pracą niemal do perfekcji opanowali tworzenie niezapomnianych widowisk sportowych.
 
      Babilon Promotion zajmuje się kompleksową organizacją gal bokserskich i gal mieszanych sportów walki (pod marką Babilon MMA) na terenie całej Polski. Na miejsce rozgrywek sportowych wybieramy hale widowiskowo-sportowe, w których mamy bardzo dobre warunki do przeprowadzenia zawodów na wysokim poziomie. Organizujemy również zamknięte gale bokserskie w restauracjach oraz podczas bankietów, o kameralnym charakterze.
      Znakiem firmowym Babilon Promotionsą  jednak gale organizowane w nietypowych lub wręcz egzotycznych miejscach i okolicznościach. Organizowany pod gołym niebem, 50 metrów od międzyzdrojskiej plaży Seaside Boxing Show MiędzyzdrojeUnderground Boxing Show w Wieliczce czy Gala Boksu w ostródzkim Amfiteatrze nieopodal Jeziora Drwęckiego to tylko kilka imprez, które z powodzeniem wpisały się w kalendarz imprez sportowych w Polsce.

      Nasze imprezy mają na celu popularyzację w kraju zarówno boksu, jak i innych sportów walki, które po niezaprzeczalnych sukcesach osiąganych za granicą, ze względu na swoją widowiskowość przebojem wdzierają się na sportowe areny Polski. Dlatego też prezentujemy również pojedynki kickboxingu oraz coraz bardziej popularne pojedynki w formule K1 (nie ma ciosów łokciami, ograniczeń wagowych ani walki w parterze) i MMA (mieszane sztuki walki).

      Jako pierwsi w Polsce organizujemy zamknięte gale boksu zawodowego. Wśród zawodników zapraszanych przez nas są obecni mistrzowie kluczowych światowych federacji boksu zawodowego.
Dzięki współpracy z zachodnimi grupami promotorskimi możemy również organizować pojedynki pięściarskie z udziałem światowej czołówki boksu zawodowego.
 
     W latach 2006-2018 Babilon Promotion zorganizował lub współorganizował około 140 imprez sportowych na terenie całego kraju.

      Nasze imprezy to wydarzenia nie tylko sportowe, ale również towarzyskie. Gościmy m.in. znanych polityków, aktorów, ludzi showbiznesu oraz przedsiębiorców. Dlatego szczególną uwagę przykładamy do oprawy artystycznej naszych imprez (występy zespołów artystycznych, efekty świetlno-dźwiękowe, pokazy sztucznych ogni, laserów itp.). W ramach organizowanej gali zapewniamy profesjonalną obsługę muzyczną, konferansjerów oraz występy artystyczne. Dysponujemy własnymi ringami, podestami, sceną, nagłośnieniem i oświetleniem. Dzięki temu przygotowujemy gale „pod klucz”, nie pozostawiając żadnych aspektów organizacyjnych dziełu przypadku.

      Całość imprez jest rejestrowana przez fotoreporterów specjalizujących się w fotografii sportowej. Na Państwa życzenie impreza może zostać wzbogacona o dodatkowe atrakcje, tj. efekty laserowe i pirotechniczne, występy gwiazd. Dysponujemy bazą miejsc, w których możemy zorganizować Państwa galę. Oczywiście możemy ją również przygotować w dowolnym, wskazanym przez Państwa obiekcie w Polsce. Nad całością czuwają wykwalifikowani sędziowie, personel medyczny oraz służby porządkowe.


      Dzięki współpracy z telewizjami, nasze gale są regularnie transmitowane i relacjonowane w ogólnopolskich kanałach. W istotny sposób uatrakcyjnia to naszą ofertę dla sponsorów. Przed telewizorami nierzadko zasiada ponad milion telewidzów. Dla naszych stałych partnerów stworzyliśmy również program sponsoringu strategicznego, który, w myśl podpisanej umowy, zapewnia naszym stałym sponsorom specjalne warunki promowania ich firm podczas naszych przedsięwzięć.

Na co dzień dysponujemy kilkudziesięcioma zawodnikami z szerokiego spektrum kategorii wagowych. Wielu z nich notowanych jest w czołówkach rankingów najważniejszych światowych federacji bokserskich. Na mocy umów o patronacie medialnym, od 2013 roku transmisję z gal organizowanych przez Babilon Promotion przeprowadzaPolsat Sport. Walki wieczoru prezentowane są również na antenie ogólnopolskiego, otwartego kanału telewizji Polsat. Poza tym posiadamy szeroki wachlarz patronów medialnych zarówno elektronicznych, jak i tradycyjnych. Należą do nich Super Express, WP Sportowe fakty oraz branżowy portal  ringpolska.pl.

Tutaj już organizowaliśmy nasze gale: